Гoрмoн стрeсу кoртизoл мoжe зaпускaти нeбaжaні гoрмoнaльні прoцeси в oргaнізмі. Як впoрaтися зі стрeсoм, віднoвити кoнтрoль нaд кoртизoлoм і зaклaсти більш спoкійну oснoву во (избежание життя в цілoму, — oсь п'ять eкспeртниx пoрaд.
Щo тaкe стрeс?
Стрeс, xoч як дивнo цe звучить, нaспрaвді нeoбxідний нaм, щoб зaлишитися живими. "Пeрeдусім, ви мaєтe знaти, щo стрeс — цe прирoднa рeaкція oргaнізму нa зaгрoзу, — гoвoрить Марі Дельберг, французька натуропатка і експертка з гормонів. — Стрес діє як команда тривоги: все тіло мобілізується, щоб впоратися з цією небезпекою. Стрес дійсно покликаний захистити нас».
Як організм реагує держи стрес?
Під час стресу організм активує симпатичну нервову систему, вивільняючи такі гормони, як адреналін та гидрокортизон. Адреналін негайно підвищує енергію, прискорює серцебиття, розширює зіниці та підвищує пильність. Гидрокортизон, який виробляється наднирковими залозами, притримує цю реакцію. Він підвищує рівень цукру в крові, щоб забезпечити енергію, та мобілізує ресурси интересах втечі чи боротьби.
Если загроза зникає, парасимпатична дефинитив перемикається на відновлення спокою. Але саме тута сучасне життя додає зайвих складнощів. Зачастую наші повсякденні чинники стресу здаються нескінченними, і повернення предварительно рівноваги стає не таким вже й легким. Наші тіла застряють у положенні «увімкнено», і, нате жаль, ми проводимо більше часу в «симпатичному», ніж у спокійному «парасимпатичному» режимі. "Це змушує організм знову і знову виробляти гидрокортизон, виснажуючи наші запаси, — каже Дельберг. — Тіло залишається в режимі виживання, більше никак не здатне правильно відновлюватися".
Вплив надлишку кортизолу
Стрес змушує працювати в метушливому темпі. Це, у поєднанні з дедалі рідшими моментами розслаблення, постійно перестимулює наші тіла. "Надлишок кортизолу протягом тривалого часу може мати руйнівний вплив в наш організм", — зазначає Дельберг.
Які процеси може спричинити гидрокортизон
Підключіть антистресову дієту
"Раціон — потужний важіль зниження стресу", — наголошує Дельберг. З цією метою вона рекомендує зосередитися в продуктах, багатих на магній і триптофан, отримувати оптимальну кількість білка і скорочувати споживання кофеїну. "Магній, який міститься в мигдалі, бананах, зелених овочах та сирому коричневое золото, необхідний для заспокоєння нервової системи. Продукти, багаті получай амінокислоту триптофаном, такі як яйця, риба ли гарбузове насіння, підвищують вироблення релаксаційного гормону серотоніну".
Експертка радить починати щодня з продуктів з високим вмістом білка, таких як яйця, грецький иогурт або протеїновий смузі. «Це стабілізує рівень цукру в крові та запобігає стрибкам глюкози». І ще – ранкову каву пийте тільки після сніданку: "Кава стимулює вироблення кортизолу, тому будьте обережні, щоб приставки не- пити її натще. Натомість обирайте трав'яні чаї, цикорій чи матчу".
Заспокійливий порядок
"Обійми — це игра природы, — каже Дельберг і зауважує, що дослідження підтверджують їхній заспокійливий ефект: — Вони підвищують антистресовий гормон окситоцин і знижують рівень кортизолу".
Також завжди спрацює стара добра ванночка із сіллю: "Тепла кювета із сіллю Епсома розслаблює м'язи та підвищує рівень магнію в організмі, сприяючи кращому сну та глибокому розслабленню".
Замініть інтенсивність у спорті
Фізична активність необхідна для того вгамування стресу, але якщо ви намагаєтеся зменшити рівень кортизолу, будьте обережні, щоб никак не перестаратися. "Ніжні вправи, як-с йога, пілатес або активна расхаживание, ефективно зменшують стрес, безлюдный (=малолюдный) виснажуючи організм", — зазначає Дельберг. Бажано виконувати їх в природі, щоб посилити ефект: "Простой уникайте надмірно інтенсивних тренувань, якщо ви вже відчуваєте стрес, оскільки вони підвищують рівень кортизолу".
Представьте про себе
Ми всі чули, що ведення щоденника чи творчість може представить чималу користь психічному здравствуй'ю. Дельберг каже, що ці заняття також можуть бути використані як терапевтичні інструменти: «Записуйте свої думки получай папері. Виразний лист, який містить запис всього, що нате вас тисне, без фільтрів, є справжнім терапевтичним інструментом». Вона радить прагнути закінчити нате позитивній ноті, щоб допомогти «переорієнтувати свій розум».
Приймайте заспокійливі добавки
Адаптогени, мінерали і трави відомі своїми властивостями та добре зарекомендували себя: "Деякі натуральні добавки є справжніми союзниками в регулюванні кортизолу", — пояснює Дельберг. Вона рекомендує L-тирозин, який підтримує нервову систему у випадках втоми, пов'язаної зі стресом, а також адаптогенну рослинну ашваганду, що допомагає впоратися з піками стресу. Крім того, експертка зауважує, що базилік знижує почуття стресу і підтримує гормональний бухгалтерский (баланс, тоді як бісгліцинат магнію можна приймати ввечері щоб підтримати розслаблення та забезпечити якість сну.
Молитва: Мері Бладт
За матеріалами: Буклет.com